Za codzienne funkcjonowanie internatu oraz dbanie o bezpieczeństwo i dobrostan psychiczny uczniów odpowiada Head of the Boarding House, Aleksandra Wołek, a także zespół opiekunów. Kadra jest wspomagana przez psychologa szkolnego, który zapewnia doraźne wsparcie na miejscu dotyczące wszystkich aspektów życia w internacie: tęsknoty za domem, dzielenia pokoju z innymi lub życia w zróżnicowanej kulturowo społeczności. Regularnie organizowane są również warsztaty dotyczące dobrego samopoczucia, w których poruszane są tematy istotne i pożądane przez samych uczniów. Sieć wsparcia oferowana w internacie jest istotną częścią kompleksowego systemu pomocy psychologicznej dostępnej w naszej szkole.

Społeczność internatu regularnie spędza czas razem, organizując wieczory gier planszowych czy sesje gotowania, podczas których uczniowie przygotowują swoje narodowe potrawy i dzielą nimi. Podczas różnorodnych świąt uczniowie celebrują Halloween lub spotykają się, aby pić gorącą czekoladę, piec i dekorować ciasteczka w grudniu. We wspólnej przestrzeni uczniowie nie tylko spotykają się, ale także uczą się razem i wspierają się nawzajem w spełnianiu wymagań szkolnego programu nauczania. Korzystają również ze wspólnej przestrzeni, aby przygotować się do zajęć szkolnych, w tym do debat konkursowych lub występów na scenie.

W internacie oczekujemy, że wszyscy uczniowie będą aktywnie wspierać inicjatywy służące budowaniu społeczności i integracji grupy. Opiekunowie rozwijają świadomość uczniów na temat tego, jak współdziałają z innymi i jak są przez nich postrzegani, pomagają im wziąć odpowiedzialność za budowanie szczęśliwej, pełnej szacunku i bezpiecznej społeczności, tworzonej w duchu wartości szkoły. Od uczniów oczekuje się, aby ich pokoje, a także pomieszczenia ogólnodostępne były czyste i przyjemne.

Kadra internatu zapewnia, aby wszyscy uczniowie czuli się bezpiecznie i mogli rozmawiać na różne tematy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania były jasne i transparentne, zaś rodzice i uczniowie wiedzieli z kim i w jaki sposób mogą rozwiać wątpliwości i rozwiązać ewentualne problemy.

Co mówią nasi uczniowie:

Jest kilka rzeczy, które lubię w internacie. Najważniejszą z nich jest społeczność: opiekunowie są niezwykle mili i pomocni, sprawiają, że czujemy się bezpiecznie i zawsze chętnie udzielają rad, pocieszających słów, a nawet częstują nas pysznymi smakołykami. Pozostali uczniowie również są bardzo mili i spędzanie z nimi czasu to przyjemność. Nigdy nie czuję się samotna, ponieważ zawsze mogę znaleźć kogoś, z kim można miło pogawędzić.

Anastazja

Jedną z najlepszych rzeczy na temat życia w internacie dla mnie, jako ucznia klasy maturalnej, jest fakt, że mogę uzyskać dodatkowe godziny konsultacji, ponieważ niektórzy z moich nauczycieli są również opiekunami. Ponieważ w internacie jest nas wielu, zawsze można uzyskać pomoc dotyczącą przedmiotów szkolnych, a także wsparcie psychologiczne, które ułatwia przejście przez intensywniejsze okresy w szkole.

Cristian